Czy opłaca się kupić pozycjoner?

Mogłoby się wydawać, że słowo „stabilizacja” jest ostatnimi czasy domeną wyłącznie fotografii, lecz nie jest to w stu procentach prawda. Stabilizacja to słowo mające wiele znaczeń i odniesień, jednym z nich jest praca na hali produkcyjnej lub w magazynie, gdzie istnieje konieczność przenoszenia i manipulowania ciężkimi obiektami, których człowiek nie byłby w stanie podnieść.

Podstawowe zalety pozycjonerów

pozycjoneryMowa tu o maszynach, które swoim wyglądem przypominają ogromne mechaniczne ramiona, które siłą swoich mechanicznych mięśni są w stanie rozwiązać problem zbyt ciężki (dosłownie) dla człowieka. Warto zacząć rozważania nad pozycjonerami od tego, że znacznie zwiększają one bezpieczeństwo pracowników. W sytuacji, w której osoby znajdujące się na hali muszą bezpośrednio, siłą własnych mięśni zmieniać położenie potężnych i ciężkich obiektów, łatwo wyobrazić sobie, jak może się to skończyć, lecz pozycjonery całkowicie eliminują ten problem. Nie można też zapominać o zwiększeniu wydajności pracy – przecież dzięki zautomatyzowaniu niektórych prac, można przekierować część pracowników do innych zadań, bez obaw o to, że poprzednia nie zostanie wykonana. Pozycjonery dzielą się na kilka kategorii – w zależności od liczby posiadanych osi. Istnieją zatem jednoosiowe do prostych i szybkich prac, lecz także takie, które mają nawet trzy osie. To one wykonują zadania wymagające największej precyzji i niestandardowych kątów zgięcia.

Nie sposób wyobrazić sobie żadną halę, magazyn czy np. stocznię niezaopatrzona w pozycjonery, które przyczyniają się do wzrostu efektywności pracy będących tam ludzi. Nie można oszczędzać na bezpieczeństwie ani wydajności, zatem każdy właściciel wyżej wymienionych miejsc powinien nabyć kilka pozycjonerów, choć nie sądzę, żeby jeszcze tego nie zrobił.