Ekologicznie i empatycznie

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

Ekologicznie i empatycznie

Ze względów światopoglądowych wielu z nas decyduje się na rezygnację z jakichś produktów bądź materiałów. Szczególnie popularne stało się kierowanie empatią przy wyborze obuwia, torebek oraz akcesoriów. Kiedyś mieliśmy wybór pomiędzy tekstyliami a skórą naturalną, ale od jakiegoś czasu możemy cieszyć się wyglądem i fakturą skóry i nie przejmować się tym, że została wykonana ze zwierzęcia. Taką możliwość daje nam skóra ekologiczna.

Ekoskóra w codziennym zastosowaniu

kosmetyczka damska ze skóry ekologicznejZnana pod nazwami „skaj” lub „ekoskóra”, skóra syntetyczna jest materiałem poliestrowym, który do złudzenia przypomina naturalną skórę. Nie przepuszcza wody i nie reaguje znacznie na zmiany pogody i temperatury. Od skóry zwierzęcej różni się przede wszystkim tym, że nie wymaga konserwacji i nie przepuszcza powietrza. Dlatego, że taka skóra „nie oddycha”, nie wszyscy decydują się na wybór ekologicznej wersji ubrań i butów. Przepuszczanie przez nią powietrza nie ma już jednak żadnego znaczenia, kiedy staje się obiciem kanapy, materiałem na torebkę albo na kosmetyczkę. Zapewne dlatego kosmetyczka damska ze skóry ekologicznej to dość popularny produkt. Z tego rodzaju akcesoriów korzystamy przede wszystkim w łazience. Gdyby zwykły materiał tekstylny zmoczyłby się albo został zachlapany, trzeba byłoby go suszyć. Natomiast ekoskórę wystarczy przetrzeć szmatką lub ręcznikiem, poza tym cenna zawartość kosmetyczki uniknie dzięki niej kontaktu z wodą. Wytrzymałość skaju i jego elegancja to jego największe zalety.

Skóra ekologiczna, mimo tego, że różni się od skóry ekologicznej, z powodzeniem zastępuje ją w wielu akcesoriach. Stała się szczególnie popularna w czasach, w których ludziom przyświecają idee weganizmu i życia cruelty-free. Dobrze wykonana, do złudzenia przypomina zwierzęcą i spełnia podobną funkcję.