Jak wygląda przeprowadzanie wstępnych badań geologicznych

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

Jak wygląda przeprowadzanie wstępnych badań geologicznych

Praca geologa nie jest usłana różami. Zawsze jest to osoba, która zna się dobrze na rzeczy – rozróżnia już na pierwszy rzut oka różne rodzaje gruntów, potrafi wyceniać działki oraz stwierdzać, czy na danym terenie można coś budować, czy nie. To wymaga wielu lat pracy oraz studiów.

Robienie wstępnych badań geologicznych jest trudne

wstępne badania geologiczneOstatnio miałem okazję by poznać zawód geologa od poszewki. Mój kuzyn pracuje w jednej z firm tego typu i pozwolił mi on zabrać się z ekipą na jeden typowy dzień z ich pracy. Przede wszystkim każdy geolog musi zawsze być przygotowany do pracy. Ich samochód był terenówką z napędem na cztery koła pozwalającym na wjechanie praktycznie wszędzie, gdzie tylko trzeba było wjechać. Przeprowadzane przez nich wstępne badania geologiczne nieraz wymagały dojechania na szczyt jakiegoś wzgórza czy też wjechania w sam środek gęstego lasu. Wówczas samochody tego typu były nieocenione. Podczas wstępnych badań geologicznych wszyscy ustalali tak wiele rzeczy, jak tylko się dało. Przede wszystkim był sprawdzany rodzaj ziemi, wielkość badanego obszaru oraz wycenienie go. Wszystko zależało też od tego kto i w jakim celu zlecał przeprowadzenie wstępnych badań – jeśli komuś zależało na dodaniu do tego jeszcze jednego, dodatkowego elementu, z tym również nie było najmniejszych nawet problemów. Już samo przeprowadzanie przez nich wstępnych badań geologicznych wskazywało na to, że nie jest to nic prostego. Wiem, że na pewno każdy z nich to prawdziwy profesjonalista – ogarnianie tego wszystkiego naraz na pewno jest trudne.

Po jednym dniu spędzonym z ekipą podziękowałem im za dalsze podróże. Stwierdziłem, że choć byłem tam tylko jako dodatkowa osoba która nie robiła niczego poza zdjęciami, to i tak nie jest to robota dla mnie. Niektórzy lubią takie zajęcia, ale to nie było coś stworzonego dla mnie.