Jak założyć firmę w Niemczech?

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

Jak założyć firmę w Niemczech?

Poszedłem ostatnio do swojego znajomego, który powiedział mi, że niedawno zakładał własną firmę, aby dowiedzieć się więcej szczegółów. Okazało się, że założył on firmę w Niemczech, nikomu o tym nie mówiąc i specjalnie się nie chwaląc i teraz faktycznie cieszy się z o wiele lepszego kontaktu z urzędami. To z kolei sprawia, że prowadzenie własnej firmy staje się o wiele łatwiejsze.

Założenie działalności gospodarczej

działalność gospodarcza w niemczechW dzisiejszych czasach jednak ludzie kombinują jak mogą i szukają dla siebie różnych możliwości, które na pewno pomogą się rozwinąć. A raczej rozwinąć swoją własną działalność. Nie ma nic lepszego jak właśnie skontaktowanie się z firmami, które faktycznie znają się na rzeczy, ale mój znajomy jak się dowiedziałem wszystko zrobił na własną rękę. Powiedział mi, że jest to dziecinnie proste i tak naprawdę wystarczy mi jakiś niemiecki adres siedziby firmy oraz parę minut, jakie trzeba spędzić na wypełnianiu poszczególnych wniosków przez internet. Trudno powiedzieć, czy działalność gospodarcza w niemczech bardziej się opłaca, niż zakładanie działalności w Polsce. Sam już nie wiedziałem co robić. Znajomy jednak był typem osoby, który nie bardzo lubił płacić za dużych podatków i powiedział, że teraz dzięki temu, że firma działa w innym kraju ma inne preferencyjne warunki rozliczenia się. Tak mnie ten temat zainteresował, że już postanowiłem – zakładam tam firmę.

Jak najbardziej mogę wam powiedzieć, że do tego zadania nie potrzebowałem nawet znać obcego języka. Dowiedziałem się od znajomego, że faktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z tłumaczy, którzy bez problemu potrafią przełożyć język urzędowy niemiecki na nasz. Wiele dostępnych firm na pewno jest gotowych mi pomóc w każdej problematycznej sytuacji.