Jakie nasiona konopi są najlepsze?

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

Jakie nasiona konopi są najlepsze?

Jeżeli chodzi o nasiona konopi, to możemy wybrać te do uprawy na wolnym powietrzu (outdoor), do uprawy wewnątrz (indoor), jak również tak zwane automatyczne, które mogą rosnąć niemal wszędzie i nie potrzebują szczególnej troski ani wiedzy.

Sklepy online z nasionami konopi

nasiona konopi sklepPośród wszystkich wymienionych typów ziaren, należy je jeszcze rozgraniczyć na regularne oraz feminizowane. W czym tkwi różnica? W tym, że nasiona feminizowane dają nam niemal sto procent pewności, że wyrośnie z nich żeńska roślina, co z kolei decyduje o tym iż jest zdolna do wydania plonu. Natomiast zakup pestek regularnych to swoista loteria, w której szanse mamy pół na pół. Natura rozkłada z reguły siły po połowie i sugeruje, że z czterech nasion regularnych, co najmniej dwa powinny być żeńskie. Niestety praktyka pokazuje, że jest zgoła inaczej, bowiem na dziesięć zakupionych ziaren, równie dobrze, żadne z nich może nie być żeńskie. Może też być dokładnie odwrotnie. Jak widać, zakup nasion regularnych to tak naprawdę gdybanie, które do niczego, oprócz nerwowego czekania, nie prowadzi. Toteż nie ma się czemu dziwić, że klienci najczęściej stawiają na pewność i satysfakcję, wybierając ziarna feminizowane. Gdy chodzi o miejsce, gdzie najlepiej kupić nasiona konopi sklep internetowy jest wyborem najlepszym z możliwych. Dlaczego? Bowiem dobry sklep online posiada w ofercie dosłownie wszystko, czego zapragnąć może kolekcjoner, grower, a nawet domorosły botanik, pragnący zgłębić sekrety tej rośliny.

Sprzedawcy nasion, bardzo powoli, ale jednak, odchodzą od sprzedaży tych regularnych. Jest wiele powodów takiego działania, od malejącego zainteresowania, po wysokie koszty ich magazynowania, ale tym najbardziej istotnym jest fakt, że ziarna feminizowane ciągle tanieją.