Korzystam z darmowego oprogramowania do faktur

Korzystam z darmowego oprogramowania do faktur

Od kilku lat prowadzę swoją jednoosobową działalność gospodarczą. Jest ona de facto samozatrudnieniem, ponieważ wykonuję swoją pracę tylko na rzecz jednego podmiotu gospodarczego. W każdym miesiącu wystawiam kilka faktur przychodowych. Nie robię tego ręcznie, bo otrzymałem darmowy program fakturowy od swojego banku, w którym mam konto firmowe.

Bankowe programy fakturowe są naprawdę dobre

oprogramowanie do fakturNie tylko mój bank stosuje taką promocję, że do konta założonego dla firmy dodaje jeszcze zupełnie gratis w pełni funkcjonalny program do fakturowania. Coraz więcej banków obrało taką strategię marketingową, bo jest ona naprawdę świetna. Gdy zakładałem swoją działalność – bo wymagał tego ode mnie mój kontrahent – to od razu udałem się do mojego banku w celu założenia odrębnego rachunku firmowego. I wtedy dowiedziałem się, że gratis otrzymam w pełni funkcjonalne oprogramowanie do faktur. Bardzo mnie to zaskoczyło, ale chętnie skorzystałem z takiej promocji. Szybko się okazało, że to oprogramowanie znacząco ułatwiło mi życie. Fakturę dla swojego kontrahenta mogę wystawić w kilka minut. Od razu z programu wysyłam fakturę na maila mojego zleceniodawcy. A co więcej – program działa całkowicie online – mam dzięki temu dostęp do wystawionych przeze mnie faktur z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu. Bankowe programy do fakturowania są naprawdę bardzo funkcjonalne. Na pewno mogę to powiedzieć o programie, którego ja używam w swojej firmie.

Zakładając konto firmowe można otrzymać pełną wersję programu do wystawiania dokumentów sprzedażowych. Taką promocje oferuje kilka banków. Akurat w moim banku oferowany program działa całkowicie online, a wystawione faktury zapisują się na bankowych serwerach. Mogę być zatem pewien, że są tam doskonale zabezpieczone.