Kremy stosowane na noc

Kremy stosowane na noc

Nasza skóra potrzebuje stałej pielęgnacji przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, ponieważ cały czas zachodzą w niej istotne zmiany. W ciągu dnia najlepiej się sprawdzają lekkie kremy, natomiast na noc lepiej wybierać kosmetyki o bogatej konsystencji.

Czy kremy przeciwzmarszczkowe działają w nocy?

krem przeciwzmarszczkowy na nocDermatolodzy i kosmetolodzy są zgodnego zdania, że o skórę trzeba codziennie dbać, tak samo jak myjemy zęby. To naturalna higiena, która zapewnia nam młody wygląd na wiele lat. Jedna trzeba stosować odpowiednio dobrane kosmetyki, które nam pomogą, a nie zaszkodzą. Jeżeli nasza cera jest młoda, to niewiele jej potrzeba do szczęścia, ponieważ trzeba ją jedynie intensywnie nawilżać. Jeżeli natomiast mamy cerę dojrzałą, to konieczny będzie krem przeciwzmarszczkowy na noc i na dzień. W ciągu dnia lepiej wybierać kremy o lekkiej, najlepiej żelowej konsystencji, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego filmu na skórze. Natomiast na noc sprawdzają się kosmetyki o bogatym składzie z gęstą konsystencją. Można je nakładać grubą warstwą i pozostawić do całkowitego wchłonięcia. Taki zabieg skutecznie zregeneruje skórę i sprawi, że przy regularnym stosowaniu nasza skóra stanie się gładsza, a zmarszczki mniej widoczne. Wybierają krem przeciwzmarszczkowy, trzeba także brać pod uwagę indywidualne potrzeby cery, czyli czy jest ona sucha, tłusta, wrażliwa czy normalna. Kremy tego typu również dzielą się pod tym względem, ponieważ zawierają odmienne składniki mogące pomóc lub zaszkodzić.

Lepiej nie wybierać samodzielnie kremu przeciwzmarszczkowego jeżeli się na nich nie znamy. Zawsze można poprosić o poradę doświadczonego sprzedawcy lub udać do dermatologa. Za dobry krem do stosowania na noc zapłacimy przynajmniej pięćdziesiąt złotych.