Lepiej zarejestrować spółkę niż prowadzić jednoosobową działalność

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

Lepiej zarejestrować spółkę niż prowadzić jednoosobową działalność

zakładanie spółek

Znajomy, gdy usłyszał, że zakładam firmę, pierwsze o co spytał to to, w jakiej formie zamierzam prowadzić działalność. Gdy powiedziałem, że najlepsza byłaby jednoosobowa działalność gospodarcza spojrzał na mnie tak, jakbym powiedział coś bardzo niedorzecznego.

Zakładanie spółek bez problemów

zakładanie spółekOd razu zaczął swój wykład na temat tego, dlaczego jednoosobowa działalność gospodarcza może wpędzić mnie w długi, z których nie wyplączę się do końca swojego życia. Postanowiłem sprawdzić temat. Spytałem firmy, która miała świadczyć dla mnie usługi księgowe która forma prowadzenia działalności jest lepsza – spółka czy jednoosobowa działalność gospodarcza. Stwierdzili od razu – spółka. Rejestracja spółek w obecnych czasach była bardzo powszechna i w samym Wrocławiu można było natknąć się na setki firm, które się tym zajmowały. Można było mieć więc gwarancję, że pomoc z zakładaniem spółek we Wrocławiu, jeśli jest wykonywane przez profesjonalistów, raczej nie powinno stanowić żadnego problemu, ani tym bardziej mieć jakichkolwiek negatywnych reperkusji w przyszłości. Spółka była o tyle lepsza, że w przypadku problemów finansowych nie odpowiadało się całym swoim majątkiem, a jedynie pieniędzmi, które włożyło się w firmę. Na pewno łatwiej było spłacić mniejsze niż większe długi czy zaległości, w związku z czym spółki na pewno były bezpieczniejszymi formami prowadzenia biznesu. Zakładanie spółek z kolei nie należało do drogich usług, dlatego też warto było raz zapłacić ale mieć to zrobione porządnie, niż próbować coś robić samemu i mieć z tym później kłopot. Jednoosobowa działalność gospodarcza miała z kolei sens wyłącznie wtedy, gdy na firmę braliśmy dotację z Unii lub z Urzędu Pracy.

W każdym innym wypadku znacznie bezpieczniej jest założyć spółkę i zasypiać spokojnie, niż każdego dnia mieć świadomość, że przypadek może zniszczyć nasze życie.