Liposomalna witamina C

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

Liposomalna witamina C

Nasza dieta jest źródłem niezbędnych składników i witamin, których nie możemy dostarczyć w inny sposób. Jeżeli niewłaściwie się odżywiamy, to nasz organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Obniżona odporność jest bardzo niebezpieczna, bo nić nas nie chroni przez infekcjami.

W jakiej formie przyjmować witaminę C?

witamina c liposomalnaJedna z najważniejszych witamin, jakich nie można nasz organizm sam wytwarzać, ani magazynować, jest witamina C. Powszechnie występuje ona w wielu owocach i warzywach, z czego najbardziej znana jest cytryna. Pełni ona bardzo ważną rolę w naszym organizmie i pomaga naszemu organizmowi walczyć z różnymi chorobami, wirusami, czy infekcjami. Aby nie wystąpiły jej braku, trzeba ją regularnie uzupełniać. Poza dietą, możemy zażywać suplementy diety z jej zawartością, lub samą witaminę w postaci tabletek. Najlepiej się wchłania witamina C liposomalna. Jak wiadomo witaminy spożywane z posiłkiem, czy w tabletce, nie zawsze się wchłaniają w całości, ponieważ inne składniki im to utrudniają, lub sama droga jaką posiłek musi przejść przez układ pokarmowy, powoduje, że jest spora część zostaje bezpowrotnie utracona. Nowością na rynku jest liposomalna witamina, czyli w formie liposomalnych mikro kapsułek, które zostają wchłonięte dopiero w jelicie cienkim i tym samym nie są narażone na działanie enzymów trawiennych, czy kwasu żołądkowego. Spożywanie witaminy C jest bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsza jest ilość, jaka zostaje przyswojona przez nasz organizm, dlatego warto sięgać po najlepszą formę.

Oczywiście poza suplementacją witaminy C, trzeba też dbać o dietę, w której nie może zabraknąć świeżych warzyw i owoców bogatych w tą witaminę. Zażywanie jej w kapsułkach można traktować jako uzupełnienie diety, ale też w awaryjnych sytuacjach.