Frezarka do naroży, okleiniarka, szlifierka, czyli co można znaleźć w stolarni

Stolarstwo to jedna ze starszych branż, niemniej stolarnie przeszły znaczna metamorfozę na przestrzeni ostatnich lat. Co przede wszystkim wynika z tego, że obecnie stolarnie tak jak i większość innych zakładów podlega automatyzacji procesów produkcji. Jakie zatem rozwiązanie obecnie możemy znaleźć w stolarni.

Wyposażenie stolarni – okleiniarki, piły, frezarki

nowa frezarka do narożyChoć zasady działania stolarnie  zasadzie nie uległy szczególnej zmianie, ponieważ nadal zajmują się one wytwórstwem różnego rodzaju rozwiązań z drewna, obecnie głownie mebli to jednak sposoby w jaki one powstają się mocno zmieniły. Duże zapotrzebowanie na tego typu produkty, sprawia, że zakłady muszą zacząć stosować rozwiązania, które znacząco skracają czas pracy na poszczególnych etapach. Co więc można obecnie znaleźć w stolarni? Wszelkiego rodzaju piły mechaniczne, które umożliwiają przycinanie płyt meblowych na odpowiedni wymiar. Obok tego rozwiązani powszechnie stosowane są także automatyczne szlifierki i polerki, które służą do wyrównywania powierzchni drewna. Natomiast dość nowa frezarka do naroży jest. Która umożliwia wyrównywanie i zaokrąglanie krawędzi płyty, co przyspiesza pace wykończeniowe, Obok tego rozwiązania stosuje się zwykle takie jaki jest okleiniarka, czyli maszyna służąca, do oklejenie obrzeży z płyty po ich wyrównaniu frezarką. Wymienione tu rozwiązanie to jedynie część tego co możemy spotkać w stolarni, jednak wyliczenie to pokazuje, ze niemal wszystkie ręczne narzędzie zastępowane są już urządzeniami elektrycznymi, dzięki którym uzyskuje się dokładniejsze efekty oraz skraca się czas pracy.

Wyposażenie współczesnej stolarni to w przeważającej części rozwiązania z zakresu automatyki. I choć nadal można spotkać narzędzie ręczne, to jednak klasyczna sztuka obróbki drewna to dziś rzadkość. Odpowiedź na pytanie czy to dobrze czy źle, należy już do każdego indywidualnie.