Miękka pościel niemowlęca

Miękka pościel niemowlęca

Urządzanie pokoju dziecięcego jest z pewnością miłym i zajmującym doświadczeniem dla każdej przyszłej mamy. To na ich barkach spoczywa zakupienie wszystkim niezbędnych elementów, z których będzie korzystać dziecko i rodzice.

Wybór najlepszej pościeli dla niemowlaka

pościel dla niemowląt 120x60Pokoje dziecięce są przeważnie urządzone w minimalistyczny sposób, ponieważ maluchy nie potrzebują wiele do szczęścia, Na pewno muszą mieć łóżeczko, przewijak i jakieś meble na ubranka. Z czasem rzeczy w pomieszczeniu będzie przybywać, ale na początek nie ma sensu przesadzać z ich ilością. Bardzo ważne jest wyposażenie łóżeczka, ponieważ maluchy sporo czasu w nim spędzają. Na pewno trzeba pomyśleć o materacu, prześcieradle i odpowiedniej pościeli. Przydadzą się także ochraniacze na szczebelki, które skutecznie zabezpieczą malucha przed bolesnymi uderzeniami w nie w trakcie snu. Pościel dla niemowląt 120×60 jest idealna do każdego typu i modelu łóżka. Przeważnie jest wykonana z bawełny, która zapewnia dobrą cyrkulację powietrza oraz zawiera syntetyczne wypełnienie, które można bez problemu prać w pralce. Jeżeli zależy nam na antybakteryjnych i antyalergicznych cechach kołdry, to można wybrać pościel bambusową, która co prawda jest droższa od bawełnianej, ale posiada szereg cech, których nie najdziemy w innych modelach. Do pościeli może być dołączony baldachim ze stelażem lub rożek z kocykiem. Także do wózka można dokupić pościel w nieco mniejszym rozmiarze, albo jedynie kocyk, który także się sprawdza w łóżeczku.

Najczęściej maluchy korzystają z pościeli w sezonie zimowym, bo lepiej utrzymuje ona ciepło niż kocyk. Jednakże w sprzedaży znajdziemy pościel z wypełnieniem o różnej grubości, dzięki czemu dostosujemy je do panującej pory roku czy do własnych wymagań.