Na czym polega rozładunek typu Big-Bag?

Na czym polega rozładunek typu Big-Bag?

Rozładunek towarów może sprawiać sporo trudności, szczególnie gdy mowa o towarach, cechujących się sporą sypkością. W takim wypadku rozerwanie worka, w którym przechowywane są dane surowce, może się wiązać ze sporymi stratami finansowymi. Dlatego też obecnie opracowano już technikę rozładunku surowców sypkich.

Jak wykonuje się rozładunki typu Big Bag?

rozładunek big-bagTransport surowców sypkich może się okazać bardzo kłopotliwy, ze względu na formę tych materiałów. Materiały takie jak kawa, mąka czy na przykład zboże są tak trudne do transportowania czy rozładowywania, gdyż podczas przenoszenia worka, w który takie surowce są zapakowane, może dojść do jego rozerwania. To z kolei może skutkować bardzo poważnymi startami finansowymi dla przedsiębiorstwa. Dlatego też w przypadku takich surowców, konieczny może być rozładunek Big-Bag, czyli metoda rozładunku dostosowana do bardziej kłopotliwych materiałów. Na te metodę rozładunku materiałów składają się specjalne, odporne na rozdarcie worki, specjalne rusztowania ułatwiające ich przenoszenie bez ryzyka uszkodzenia ich powierzchni, oraz system do odsysania zawartości worków, dzięki któremu można je w pełni opróżnić. Wszystkie te elementy, składające się na rozładunek Big-Bag sprawiają, że wszelkie straty związane z transportem sypkich surowców mogą być ograniczone do absolutnego minimum. Ważnym elementem rozładunku Big-Bag są również specjalnie dostosowane transportery łańcuchowe, które z pewnością nie rozedrą worków z sypkimi surowcami podczas przewożenia.

Transport surowców i materiałów a zwłaszcza ich rozładunek, zawsze jest bardzo wymagający. To właśnie podczas tego procesu najczęściej dochodzi do uszkodzenia lub zagubienia cennych surowców. Jest to szczególnie widoczne w przypadku surowców sypkich, dla których opracowano system rozładunku.