Niezawodne suwnice do hal

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

Niezawodne suwnice do hal

 

Nowoczesne przedsiębiorstwa dla prowadzenia efektywnej działalności wymagają odpowiednich środków transportu wewnętrznego. Szczególnie w przemyśle ciężkim oraz w branży przeładunkowej niezbędne są suwnice zapewniające bardzo dokładne manipulowanie ładunkami bardzo ciężkimi i o znacznych rozmiarach.

Budowa urządzeń suwnicowych pomostowych

suwnica pomostowaOferowana przez producentów suwnica pomostowa za każdym razem musi być dostosowana do miejsca, w którym ma pracować. Suwnice tego rodzaju są wykorzystywane wewnątrz hal magazynowych, a ich projekt jest dostosowywany do możliwości i wymagań inwestora. Dlatego każda suwnica pomostowa powstaje w oparciu o przeprowadzoną wizję lokalną przeprowadzoną przez przedstawiciela producenta. Suwnice różnią się rozpiętością oraz udźwigiem, a różnice w tych parametrach mogą sięgać wielu metrów i setek ton. Niezależnie od wielkości tych parametrów niezmienna pozostaje budowa suwnicy pomostowej. Konstrukcja robocza tego urządzenia porusza się po torowisku umieszczonym na pewnej wysokości. Dzięki temu suwnica porusza się bezkolizyjnie. Pozostałe elementy suwnicy to czołownice zaopatrzone w koła i napęd. Na nich spoczywa most zbudowany z jednego lub więcej dźwigarów. Po moście poprzecznie do ruchu suwnicy porusza się cięgnik z zawiesiami umożliwiający również unoszenie ładunków. Dysponuje on również własnym napędem. Sterowanie i manipulowanie ładunkami odbywa się drogą radiową, przewodową lub z kabiny operatora.

Na jednym torowisku może pracować nawet kilka suwnic pomostowych dzięki nowoczesnym systemom antykolizyjnym. Istnieje grupa suwnic specjalnych o odpowiednich zabezpieczeniach przed szkodliwym otoczeniem pracy. Suwnicami specjalnymi określamy również te posiadające nietypowe zawiesia do pewnych rodzajów ładunków.