Norwegia świetnym miejscem na założenie firmy

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

Norwegia świetnym miejscem na założenie firmy

 

Zakładanie przez Polaków działalności gospodarczej za granicą stało się ostatnimi czasy bardzo popularne. Trend ten utrzymuje się już od ładnych kilku lat i pomimo upływu czasu, nie maleje. Trudno się dziwić – takie rozwiązanie ma niesamowicie dużo plusów dla początkującego przedsiębiorcy.

Coraz więcej Polaków zakłada firmę w Norwegii

otwarcie firmy w norwegiiChoć z początku mogłoby się wydawać, że firma za granicą, to gra nie warta świeczki – jest to tylko pozór i to całkowicie pozbawiony racjonalnego uzasadnienia. Czasem boimy się wychynąć zza progu dobrze znanego nam kraju, w którym mniej więcej jesteśmy zorientowani co i jak, bo w końcu zagranica, to całkowicie inna rzeczywistość. Owszem, jednak jest to inny świat w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeśli nie zdecydowaliśmy jeszcze, w jakim kraju opłacałoby się założyć swoją działalność, to warto rozważyć takie rozwiązanie jak otwarcie firmy w Norwegii. Dlaczego właśnie tam? Po pierwsze, to właśnie w Norwegii postanowiło zarejestrować swoją firmę już wiele tysięcy Polaków, a to z kolei oznacza, że coś w tym musi być – i faktycznie jest. Jeżeli przyjrzymy się bliżej, to dostrzeżemy wiele formalnych ułatwień w stosunku do przedsiębiorców – również tych z Polski, a przecież to najbardziej nas interesuje. Różne możliwości rozliczeń i terminów składania deklaracji oraz wpłacania zaliczek na podatki, wyższe zarobki, międzynarodowi klienci, pozytywne podejście urzędów i instytucji do przedsiębiorców oraz przejrzyste i korzystne zasady uiszczania danin publicznych. To wszystko przyciąga Polaków do Norwegii.

Warto pamiętać też o tym, że nawet jeśli nie znamy języka norweskiego, nie zamyka nam to drogi do otwarcia swojej działalności w Norwegii. Na rynku bowiem znajdziemy szereg firm, które pomogą nam z formalnościami, przez które musimy przejść, by taką firmę założyć.