Nowa praca w biurze rachunkowym

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

Nowa praca w biurze rachunkowym

usługi księgowe

W zeszłym roku firma dla której pracowałam przez sześć lat ogłosiła upadłość i niemal z dnia na dzień zostałam bez pracy. Co prawda jako jedna z księgowych od dłuższego czasu wiedziałam, że w firmie dzieje się źle ale aż do końca szef zapewniał nas, że jest w trakcie pozyskiwania ważnych funduszy, które postawią firmę na nogi.

Znam się na usługach księgowych

usługi księgoweTak się jednak nie stało i zupełnie bez zapowiedzi zostaliśmy bez pracy. Przeniosłam się wtedy do Bydgoszczy do mojej przyjaciółki i tam zaczęłam szukać pracy. Przez sześć ostatnich lat prowadziłam pomocne usługi księgowe na terenie Bydgoszczy i wiem, że jestem w tym bardzo dobra. Dbam o to aby uzupełniać na bieżąco wiedzę, jestem też bardzo dokładna i skrupulatna. Dlatego wydawało mi się, że nie będę miała większych problemów ze znalezieniem nowej pracy. Niestety w Bydgoszczy oferty pracy wcale się nie sypały. Dział „księgowość” na portalach internetowych był niemal pusty. Do pracy szukały jedynie biura księgowe a ja wolałam je unikać. Nie wiem czemu ale byłam przekonana, że biura rachunkowe nie dają stabilizacji pracownikom a dla mnie właśnie pewność i poczucie stabilizacji były najważniejsze. Nie mogłam jednak sobie poradzić ze znalezieniem pracy jako księgowa w firmie i po dwóch miesiącach cierpliwego szukania zaczęłam się mocno niepokoić.

Dlatego zdecydowałam się złożyć podanie o pracę do biura rachunkowego. Zostałam przyjęta niemal od ręki co tym bardziej budziło mój niepokój. Okazało się jednak, że firma jest bardzo solidna i świetnie udało mi się wpasować w panujące tam warunki. Pracuję tam już blisko dziesięć miesięcy i jestem bardzo zadowolona.