Osuszanie murów iniekcją krystaliczną

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

Osuszanie murów iniekcją krystaliczną

Najskuteczniejszą metodą osuszania murów jest obecnie metoda iniekcji krystalicznej. Sposób ten stwarza swoistą barierę dla cząsteczek wody, które są podciągane do ścian od strony fundamentów. Metoda ta znana jest również jako metoda „mokrej ścieżki”. Na chwilę obecną ten sposób jest stosowany niezwykle często i do osuszania ścian sprawdza się wprost idealnie. 

Najlepsza metoda osuszania ścian

iniekcja budynku grudziądzProblem wilgoci w ścianach zaczyna być coraz bardziej popularny. Mnóstwo osób przeszukuje każdego dnia zasoby Internetu w celu znalezienia skutecznego sposobu osuszania zawilgoconych ścian. Internauci na różnych forach internetowych z reguły polecają sposób jakim jest iniekcja krystaliczna. Metoda ta polega na nawiercaniu specjalnych otworów w ścianach i umieszczaniu w nich specjalnych substancji powodujących wiązanie wody. Efektem końcowym są pewnego rodzaju kryształki, które zawierają wodę zebraną z wnętrza ściany. Jeśli chodzi o metodę jaką jest iniekcja budynku Grudziądz jest miastem, w którym w ostatnich latach inwestycji tego typu zrealizowano naprawdę bardzo dużo. Otwory pod iniekcję krystaliczną wykonuje się najczęściej na głębokość o około 10-15 centymetrów od krańca ściany. Do wspomnianych otworów wtłacza się najczęściej cement portlandzki, który słynie z doskonałych właściwości higroskopijnych. Często stosuje się również specjalną mieszaninę tego cementu z aktywatorem krzemianowym.

Na dzień dzisiejszy osuszanie ścian przy użyciu tej metody jest najskuteczniejsze. Stosuje się tą metodę zarówno do ścian wykonanych z pustaków jak również z cegieł czy kamienia. Mnóstwo firm działających w naszym kraju zajmuje się na co dzień tego typu realizacjami. Z usług tychże firm każdego dnia korzystają tysiące Polaków bowiem problem wilgoci jest niestety dość popularny.