Preparat wydłużający pracę silnika

Dbając odpowiednio o silnik naszego samochodu, będziemy mogli dużo dłużej cieszyć się z jego prawidłowego działania. Dbanie o silnik sprowadza się do techniki jazdy, odpowiednio częstych wymian oleju. Dzięki temu nasz silnik będzie dużo mniej eksploatowany niż w przypadku gdy będziemy jeździć na starym i zużytym oleju.

Preparat regenerujący silnik

preparaty do olejuJeśli chcemy jeszcze bardziej zadbać o nasz silnik, możemy dokupić specjalny preparat regenerujący silnik. Preparaty do oleju możemy stosować wszędzie tam, gdzie występuje tarcie metalu o metal, czyli w silniku, skrzyni biegów oraz wszędzie, gdzie tylko takie tarcie występuje. Działanie takiego preparatu jest bardzo proste i niesie za sobą wiele pozytywnych skutków dla naszego auta. Preparat po zetknięciu z metalem, olejem oraz wysoką temperaturą wytwarza coś w rodzaju ceramicznej powierzchni. Dzięki temu tarcie znacznie się zmniejsza. Użycie takiego preparatu pozwala na wydłużenie okresu eksploatacyjnego silnika nawet od trzydzieści procent. Z racji zmniejszonej sił tarcia, wszystkie części dużo wolniej się zużywają. Silnik dzięki temu pracuje dużo równiej i ciszej. Dzięki takiemu preparatowi ryzyko wystąpienia awarii bardzo znacząco spada, pozwala to na uniknięcie dużych kosztów związanych z wizytą u mechanika. Preparat należy dobrać do rodzaju silnika, jaki posiadamy, ponieważ różnią się one między sobą składem, inne preparaty stosowane są do silników benzynowych a inne do silników diesla.

Taki preparat możemy nabyć już za pięćdziesiąt złotych. Za tę kwotę dostaniemy buteleczkę z zawartością dwunastu mililitrów preparatu, co pozwala na kilkukrotne jego użycie. Zakupu możemy dokonać przez internet prosto ze strony producenta lub w stacjonarnych sklepach z częściami do samochodów.