Zastosowanie i możliwości wag przemysłowych, platformowych

Kilkanaście lat temu mój mąż założył firmę budowlaną i świetnie sobie z nią radzi do tej pory. Różnica polega na tym, że kiedyś pracował sam, a dziś ma tyle zleceń, że zatrudnił kilku pracowników oraz korzysta z mojej pomocy. Lubię mu pomagać, bo zawsze mogę dowiedzieć się czegoś nowego.

Która waga przemysłowa jest najdokładniejsza w ważeniu?

wagi przemysłowe platformoweOstatnio Krzysiek poprosił mnie bym rozejrzała się za jakąś wagą, bo zamawiamy coraz większe ilości towaru i często trzeba ważyć, i dzielić, np. gips czy cement. Kiedyś na dzień starczały mu cztery worki cementu. Dziś dziennie firma wykorzystuje nawet tonę. Waga stała się niezbędna. Zapytałam czego mam szukać, a w odpowiedzi usłyszałam tylko: wagi przemysłowe platformowe. Jak poprosił tak zrobiłam i jeszcze tego samego dnia zaczęłam rozglądać się w ofercie wag przemysłowych. Platformowa wynikała z rodzaju ważonego produktu i jej udźwigu. Zdarzało się, że trzeba było zważyć nie tylko cement, ale odlewane betonowe części. Inny rodzaj wagi nie udźwignął by kilku tysięcy kilogramów. Dokładność pomiaru również nieraz była bardzo istotna i wpływała na wytrzymałość stworzonej konstrukcji. Dlatego „nasza” waga przemysłowa musiała być naprawdę dobrej jakości. Ze względu na to, że nie panują u nas warunki wilgotne i ważyć mieliśmy tylko suche produkty, wybrałam wagę lakierowaną. W końcu w drodze selekcji została mi jedna, czteroczujnikowa, czarna z wyświetlaczem LCD i dwuletnią gwarancją. Myślę, że wybrałam najlepszą z wag przemysłowych, ale oczywiście mój mąż musiał to zweryfikować, bo go o to prosiłam.

Okazało się, że potwierdza mój wybór, więc zamówiłam taką, zapłaciłam za nią, a za maksymalnie dwa tygodnie miała być już w firmie. Cieszyłam się, że idę podobnym tokiem myślenia jak mój mąż. Myślę, że powoli się docieramy, bo kiedyś wybralibyśmy zupełnie inaczej, a dziś spotykamy się zawsze w połowie drogi. Nawet zawodowej.