Przemysłowy osprzęt widłowy

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

Przemysłowy osprzęt widłowy

W przedsiębiorstwach handlowych oraz przemysłowych, znajduje swoje zastosowanie specjalny wózek widłowy, który służy głównie do transportowania towarów oraz produktów, umieszczonych na euro palecie. Proces transportu palet wraz z towarem, a także ich załadunek lub rozładunek z naczepy pojazdu ciężarowego, powinien odbywać się zawsze z wykorzystaniem wózka widłowego.

Nowoczesny pozycjoner wideł

niestandardowy pozycjoner widełWózki tego rodzaju mogą zostać wyposażone nie tylko w widły, lecz także w specjalne pozycjonery, które pozwalają na umiejscowienie palety z towarem w sposób niestandardowy, na naczepie pojazdu ciężarowego, lub w magazynie. Pozwala to na osiągnięcie maksymalnej ilości miejsca do załadunku towarów, dzięki czemu kierowca pojazdu ciężarowego, jest w stanie przewieźć znacznie większe ilości towaru, lecz nie przekraczając minimalnej wartości wagi. Niestandardowy pozycjoner wideł znajdzie swoje zastosowanie wśród przedsiębiorstw, posiadających na wyposażeniu specjalny wózek widłowy, który dodatkowo może zostać skonfigurowany w odpowiedni sposób, dzięki pozycjonerowi. Wówczas obsługa wózka widłowego staje się rozszerzona o dodatkowe funkcje, a proces załadunku pojazdów oraz transport palet, odbywa się w sposób znacznie bardziej funkcjonalny, płynny, oraz odpowiednio szybki. Prawidłowe pozycjonowanie wideł pozwala na podjęcie wózkiem widłowym palety o większym rozstawie wideł, dzięki czemu mogą zostać transportowane nie tylko palety, lecz także specjalne skrzynie.

Dzięki specjalnemu pozycjonerowi, istnieje także możliwość przemieszczania specjalnych euro palet w pozycji odwróconej o 90 stopni, co pozwala na umieszczenie palety na naczepie pojazdu ciężarowego według określonych wytycznych przez osobę odpowiedzialną, na przykład kierowcę zestawu.