Malowanie linii na nowym boisku przy szkole

Do tej pory w liceum w którym się uczę mieliśmy dwie salki do ćwiczeń. Jedna to było małe boisko, zdecydowanie nie pełnowymiarowe, a w drugiej znajdował się stół do tenisa stołowego i kilka przyrządów do ćwiczeń korekcyjnych. Teraz mieliśmy dostać nowe boisko zewnętrzne.

Malowanie linii na sztucznej trawie

malowanie linii na boiskachWszyscy się bardzo cieszyli, ponieważ dzięki temu można było rozgrywać mecze piłkarskie. Na małej salce było to utrudnione. Na początku nie wiedzieliśmy jak to ma wyglądać, ale z czasem obserwowaliśmy jak zmienia się teren wokół szkoły. Boisko miało być wyłożone sztuczną trawą. Nie wymaga ona podlewania ani koszenia, więc jest lepszym rozwiązaniem niż trawa naturalna. Nie trzeba też czekać aż wyrośnie, zatem boisko będzie od razu gotowe do użytkowania. Ważne jest także malowanie linii na boiskach. Malowanie wykonywane jest specjalną farbą, która doskonale pokrywa ,,włosie” sztucznej trawy, jest odporna na ścieranie (wiadomo że po linii będzie się biegać), jak również na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Namalowanie linie nie mogą wyblaknąć na słońcu, ani zmyć się pod wpływem deszczu czy śniegu. Ważne jest także to, by farba szybko schła, by nawet przez przypadek osoba zajmująca się ich malowaniem nie rozmazała ich, bo pracę trzeba byłoby wykonać od nowa. Tutaj sprawa była ułatwiona, ponieważ ma to być jedynie boisko do piłki nożnej. Jakby służyło także do gry w koszykówkę, czy siatkówkę to trzeba byłoby namalować innymi kolorami dodatkowe linie. Na końcu ustawione zostały bramki. Zostały stabilnie wmontowane w ziemię.

Dzięki temu na pewno nie będą się przesuwać, ani nie przewrócą się. Boisko zostało wykonane bardzo szybko. Ani się nie obejrzeliśmy a pusty plac miał już trawę, namalowane linie białą farbą i bramki po obu stronach. Teraz zajęcia sportowe to prawdziwa przyjemność.