Uniwersalność fotelika samochodowego

Wydawać by się mogło, że fotelik samochodowy jest produktem tego typu, który charakteryzuje się dużą uniwersalnością bez względu na rodzaj, na jaki się zdecydujemy. Nic bardziej mylnego! Po pierwsze, fotelik będzie tym bardziej uniwersalny, im dłużej nasze dziecko będzie mogło z niego korzystać. Po drugie, jest jeszcze kwestia dodatkowych mocowań.

Jaki fotelik będzie więc uniwersalny?

uniwersalny fotelik samochodowy recaro 9-36By odpowiedzieć na to pytanie, weźmy na warsztat produkty niemieckiej firmy Recaro. W pierwszej kolejności weryfikujemy przedziały wagowe, z którymi związane są rodzaje odpowiednich fotelików i szukamy tego, który jest najszerszy. Szybko okazuje się, że fotelik, którego szukamy, znajdzie się w kategorii od 9 do 36 kilogramów. Uniwersalny fotelik samochodowy Recaro 9-36 może w takim wypadku kryć się pod jednym z dwóch, proponowanych nam modeli fotelików. Jednym z nich jest Young Sport Hero, drugim Monza Nova IS. Oba foteliki cechują się szczególnym bezpieczeństwem, oba również różnią się między sobą. Zasadniczą różnicą, jeśli chodzi o uniwersalność fotelika, może być fakt, że Monza Nova IS bazuje na mocowaniach Seatfix, czyli mocowaniach, w które nie każdy samochód będzie wyposażony. Sprawdzi się on doskonale w modelu samochodu, który tego typu mocowania posiada, ale może sprawić problem w montażu, gdy będziemy musieli zmienić środek transportu i przeinstalować również dziecięcy fotelik. Z tego też względu, bardziej uniwersalnym fotelikiem w kategorii 9-36 wydaje się być Young Sport Hero.

Wymieniony fotelik cechuje się sportowym wyglądem i specjalnym systemem bezpieczeństwa, który uniemożliwia ześlizgnięcie się lub skręcenie pasów, ułatwiając jednocześnie ich zapinanie. Jak każdy z fotelików typu 9-36, fotelik Young Sport Hero, rośnie z dzieckiem i w wielu przypadkach okaże się fotelikiem idealnym – zwłaszcza, gdy dysponujemy dwoma samochodami.