Dzięki kursowi pracowałem jako spawacz

Mój ojciec całe życie pracował jako spawacz i całkiem nieźle zarabiał. Dzięki temu rodziców stać było na nowy dom, samochód i wycieczki zagraniczne. Chciałem być jak ojciec i postanowiłem pójść w tym samym kierunku. Zamierzałem być bogaty jak on.

Zdobyte uprawnienia spawalnicze 

nauka spawaniaWiedziałem, że najważniejsza była nauka spawania i zdecydowałem się na kursy, które były najbardziej przydatne. Dzięki temu miałem szanse na znalezienie dobrej pracy, ponieważ poszukiwani byli spawacze z doświadczeniem. Tata wspierał mnie cały czas i wskazał czego najlepiej się uczyć. Na kursie wraz ze mną pojawiło się sporo osób, dla których nauka spawania była również ważna tak jak dla mnie. Na kursie wiele się nauczyłem i dostrzegłem dopiero jakie to zajęcie jest trudne. Kiedyś wydawało mi się, że praca spawacza jest lekka, ale myliłem się. Mimo wszystko poradziłem sobie z większością zadań a w domu ojciec zawsze dawał mi jakieś dodatkowe wskazówki, dzięki którym łatwiej było mi zrozumieć pewne rzeczy. Kurs kosztował trochę, ale ojciec wszystko opłacił. Chciał, żebym zdobył wartościowy zawód i dla niego to także było ważne. Kurs ukończyłem z wynikiem bardzo dobrym i byłem gotów do podjęcia zatrudnienia. Ta nauka spawania, którą odbyłem wiele mi dała i mogłem pracować dzięki temu na samodzielnym stanowisku. Pracę znalazłem bardzo szybko i pracodawcę cieszyły moje umiejętności, ponieważ nie musiał mnie niczego uczyć. Praca była ciężka, ale podobała mi się od samego początku. Dobrze też zarabiałem.

Po latach pracy na stanowisku spawacza potrafiłem już robić wszystko. Byłem również jednym z lepszych pracowników, ponieważ radziłem sobie najlepiej przy ogromnych  zbiornikach, które musieliśmy spawać. Szef nagradzał mnie zawsze jakąś dodatkową premią.