Dzieła z papieru i serwetek

Od dobrych kilku lat panuje moda na spędzanie wolnego czasu na własnoręczne wyroby artystyczne. Pośród różnych  możliwości, największą popularnością cieszy się metoda decoupage. Pięknie zdobione przedmioty są doskonałym pomysłem na możliwości zarobkowe, na ozdobienie domu, stworzenie prezentu lub po prostu na odstresowanie się 

Pasja zdobienia przedmiotów serwetkami 

wzorzyste serwetki do decoupageMetoda zdobienia różnych przedmiotów znana jest już do kilku stulecia. Decoupage polega ona na naklejaniu na wcześniej przygotowaną powierzchnię, wyciętych fragmentów serwetek papierowych. Pokrywa  się je na koniec kilkoma warstwami lakieru tak, aby wtopiły się one w przedmiot. Serwetki takie można zbierać samemu lub zakupić zestawy przygotowane specjalnie do zdobienia tą metodą. Najpopularniejsze są wzorzyste serwetki do decoupage, gdzie dominantą są motywy kwiatowe. Pasjonaci ozdabiania przedmiotów mogą urozmaićić swoje dzieła o zasuszone kwiaty, piórka czy cekiny. Specjalne farby zaś pozwalają na dodatkowe ozdobniki w postaci napisów lub wymyślonych przez nas wzorów. Ozdoby do deoupage można również wycinać z gazet lub ozdobnego papieru. Efekt końcowy takiej pracy jest niesamowity. Świeczniki, butelki, pudełka, ramki do zdjęć i i tak dalej wyglądają niesamowicie kiedy ozdobione są serwetkami. Lakier, którym pokrywa się przedmioty utrwala je na tyle, że są praktycznie nie do zniszczenia, łącznie z odpornością na wodę, co pozwala wykorzystywać zdobione produkty na przykład jako wazony. 

Wykorzystywanie serwetek i papieru do zdobienia różnych przedmiotów znane jest nie od dziś. Jednak to właśnie dopiero od kilku lat przybrała ta metoda ogromną popularność. Coraz więcej osób w ramach pasji zbiera serwetki i tworzy przepiękne dzieła sztuki, zdobiąc nimi na przykład drewniane pudełka.