Nowoczesne wykorzystanie oświetlenia

Nie sposób przecenić znaczenia oświetlenia we współczesności. Nie tylko metropolie, ale również mniejsze miasta rozświetlają feerie kolorowych świateł. Na drapaczach chmur i wieżowcach pojawiają się świetlne dekoracje i napisy. Te oświetlenia nie są statyczne lecz ruchome; przesuwają się, drgają, pulsują.

Zastosowanie świetlnych efektów scenicznych

oświetlenie sceniczneRozwój elektryki i elektroniki stworzył możliwość szerokiego zastosowania efektów świetlnych. Możliwości te wykraczają daleko poza oświetlenie sceniczne. Efekty świetlne współgrają z występem, rozgrywającym się na scenie. Niezależnie od tego, czy jest to przedstawienie teatralne, czy też koncert muzyczny, oświetlenie sceniczne gra równorzędną rolę z prezentacjami na scenie. Jest ono „dziełem” wielu różnorodnych  kosztownych urządzeń i specjalistów, którzy je obsługują. Technika oświetlenia scenicznego, jest dziedziną łączącą precyzyjny sprzęt z dużą wiedzą i umiejętnościami. Są to cenne walory, dlatego  organizatorzy wszelkich imprez, wykorzystujących oświetlenie sceniczne, angażują specjalistyczne firmy, które całościowo obsługują imprezy pod tym względem. Oświetlenie sceniczne realizowane jest poprzez, różnych rozmiarów, reflektory, które, w celu uzyskania pożądanych efektów, ustawiane są w różnych odległościach i pozycjach. Dla uzyskania światła w ruchu, stosowane są specjalne urządzenia, które aktywizują strumień światła w zadany sposób.

Wspaniałe efekty świetlne podczas koncertów rokowych i innych podobnych imprez wyczarowują operatorzy urządzeń oświetleniowych. Aby posiąść tę umiejętność, trzeba zgłębić tajniki wiedzy techniki oświetleniowej. Dlatego aby móc uświetnić organizowany event specjalnym oświetleniem, trzeba skorzystać z usług specjalistycznych firm, które dysponują odpowiednim sprzętem i specjalistami.