W trosce o powietrze pal ekogroszkiem!

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

W trosce o powietrze pal ekogroszkiem!

Smog to poważny problem w Polsce. Mieszkańcy wielu gmin każdej zimy zmagają się z duszącym powietrzem, którego wdychanie niszczy zdrowie. Samorządy działają w tej kwestii, wiele z nich przeznacza duże sumy na dofinansowanie wymiany przestarzałych pieców na nowoczesne modele. 

Palenie ekogroszkiem przyjazne środowisku

kwk wesoła ekogroszekJest to rozwiązanie, które przynosi wiele zalet. Przede wszystkim, wiele ze starych pieców jest niesprawnych, bo nie ma obowiązku ich regularnego kontrolowania. Przez to wielu właścicieli oszczędza na tym wydatku, nie zdając sobie sprawy z tego, że tak naprawdę, płacą oni podwójnie. Dobrym rozwiązaniem jest wymiana na model retortowy. Można w nim palić takim opałem jak np. kwk wesoła ekogroszek. Dzięki korzystaniu z takiego ogrzewania, powietrze w okolicy będzie czystsze. To, na co warto zwrócić uwagę, to są parametry umieszone na opakowaniu przez producenta. Im wyższa będzie jego kaloryczność, tym wydajniejszy będzie to opał. Warto również wybierać worki, na których widnieje informacja o niskim stężeniu siarki czy popiołu. To, co powinno nas przekonać do zakupu tego właśnie opału, jest także jego niska spiekalność. Warto zamówić go przez Internet, bo wtedy nie trzeba martwić się o jego dowóz. Bardzo często firmy, które zajmują się takimi usługami, oferują też przeglądy pieców czy darmową dostawę. Można rozważyć te kwestie, ponieważ transport kilku ton opału może być dla osoby prywatnej uciążliwy. Plusem tego rozwiązania jest także fakt, że jest to produkt paczkowany, co minimalizuje ryzyko ingerencji w skład produktu. Często zdarza się to nieuczciwym sprzedawcom, którzy handlują opałem sprzedawanym luzem. W tym przypadku nie ma takiego ryzyka.

Coraz większa świadomość ekologiczna często skłania Polaków do wymiany pieców. Jest na to dobry moment, dzięki czemu nie trzeba całości kosztów pokrywać z własnej kieszeni, co jest rozwiązaniem niezwykle opłacalnym. Dzięki nowym piecom i ekologicznemu opałowi, środowisko będzie odrobinę bardziej odciążone.