Wydajne pompy do jachtów

Wydajne pompy do jachtów

Luksusowe jachty były wyposażane w wiele podsystemów, znacznie uprzyjemniających dowolny rodzaj rejsu, niezależnie od czasu jego trwania czy odległości. Wielu właścicieli narzekało jednak na bardzo podstawowe, aczkolwiek często zdarzające się niedopatrzenie, a mianowicie brak dobrego obiegu wodnego na jednostce.

Pompy do ciągu wodnego na jachcie

pompy do jachtuStworzenie ciągu wodnego na dowolnej jednostce było jednak zadaniem bardzo prostym, i możliwym do wykonania w kilka godzin, jeśli tylko posiadało się wyposażenie. Zamontowanie pompy do jachtu wymagało bowiem niewiele pracy, gdyż sama pompa była podłączona wyłącznie do obiegu wody, czerpiąc zasilanie z silnika lub akumulatorów jednostki. Instalacja mogła być przeprowadzona w dowolnym suchym doku, lub nawet na wodzie, gdyż wyposażenie nie wychodziło poza kadłub jachtu, i nie wymagało podniesienia go powyżej linii wodnej. Niektóre pompy posiadały własne zasilanie, dzięki czemu mogły pracować nawet gdy silnik jachtu był wyłączony. Do stworzenia obiegu bieżącej wody w zupełności wystarczały małe pompy, o niewielkim ciśnieniu. Większe pompy, natomiast, były bardziej wielozadaniowe, służąc do tworzenia obiegów wody oraz ogrzewania, dlatego też wykorzystywano je na większych i bardziej luksusowych jednostkach, które posiadały wystarczająco dużo miejsca do ich instalacji, oraz dostatecznie wysoki poziom generacji energii elektrycznej, by zapewnić im stałe zasilanie.

Pompy wodne były urządzeniami które można było dostać w wielu różnych marketach i sklepach, czasem niezwiązanych z jachtingiem. W bardzo wielu przypadkach pojawiały się w ofertach sklepów sprzedających wyposażenie budowlane i urządzenia konstrukcyjne, choć były identycznymi urządzeniami jak te, które sprzedawano w sklepach z wyposażeniem jachtowym.