Wykonanie wózków transportowych dla zagranicznego klienta

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

Wykonanie wózków transportowych dla zagranicznego klienta

Współpracowałem tylko z dużymi odbiorcami i nie oferowałem nigdy  sprzedaży detalicznej. Kosztowałoby mnie to zbyt wiele zachodu a na to nie miałem czasu. Oferowałem wózki różnego typu i klienci z całego kraju je zamawiali w mojej firmie produkcyjnej.

Otrzymanie zlecenia na produkcję wózków transportowych

wózki transportoweWłaściwie, to miałem stałych odbiorców, z którymi współpracowałem od wielu lat. Zamawiali oni u mnie wózki magazynowe w dużych ilościach i moi ludzie na brak pracy nie mogli narzekać. Jeden z takich klientów poinformował mnie, że dał namiary na moją firmę zagranicznemu klientowi, który chciał zamówić wózki transportowe i miałem czekać na kontakt z jego strony. Byłem zaskoczony tą informacją, ponieważ nie spodziewałem się tego. Człowiek ten faktycznie do mnie zadzwonił i osobiście z nim rozmawiałem. Kiedy poinformował mnie, że potrzebuje tysiąca wózków transportowych, to nie wahałem się ani przez chwilę. Tak dużego zlecenia jeszcze nigdy nie dostałem a klient oferował wyższą kwotę za jeden wózek, niż kiedykolwiek dostałem. Żeby tego było mało, to jeszcze organizował transport wózków do Antwerpii we własnym zakresie. Dla mnie to było niebywałe, ponieważ jeszcze taka sytuacja mi się nie przytrafiła. Dlatego postanowiłem od razu spisać umowę z tym człowiekiem i zażądać zaliczki. Skan podpisanej umowy dostałem od razu tak samo jak pieniądze. Wszyscy moi ludzie zabrali się za produkcję wózków transportowych dla tego klienta. Ludzie pracowali po godzinach.

Klient był zadowolony z jakości oferowanych przeze mnie wózków i średnio raz w miesiącu składał u mnie zamówienie. Ja zarabiałem na tym sporo a ten klient cieszył się, że znalazł producenta tanich wózków transportowych. Z tej współpracy każda ze stron była bardzo zadowolona.