Zabawki interaktywne dla dzieci

Tańcz i ruszaj się w rytmie wiedzy

Zabawki interaktywne dla dzieci

Małym dzieciom do zabawy nie potrzeba dużo, bo są w stanie bawić się niemalże wszystkim. Najlepszym sposobem na przyswojenie nowych informacji jest nauka poprzez zabawę, ponieważ dziecko nie czuje, że wykonuje jakąkolwiek pracę. W tym celu można wykorzystać zabawki, które rozwijają malucha. 

Jaką wybrać zabawkę interaktywną dla malucha?

zabawka interaktywnaMałe dzieci nie wiedzą, że zdobywają nowe umiejętności, bo robią to automatycznie i w trakcie zabawy z rodzicem. Możemy pomóc dziecku w rozwoju i stymulować jego mózg przez różne przedmioty, które wydają dźwięki i się poruszają. Zabawka interaktywna może być w formie pluszaka, albo przedmiotu z ruchomymi elementami, które pobudzają dziecięcą ciekawość i zachęcają do zabawy. Najpopularniejsze są misie, które mówią, śpiewają i są łatwe w użyciu. Na łapkach i brzuszku mają przyciski, które po naciśnięciu wydają różne dźwięki. Dodatkowo przytulanka jest kolorowa i ma duże oczka, które lubią dzieci. Innym przykładem interaktywnej zabawki są grające fortepiany, czy klawisze zasilane bateriami. Hitem w sprzedaży jest kolorowy fotelik dla dziecka, który prawie w każdym miejscu ma przyciski, które po wciśnięciu zachęcają malucha do interakcji przez powtarzanie słów i piosenek. Dobra zabawka teraz już nie tylko ładnie wygląda, ale też uczy dziecko podstawowych rzeczy takich jak liczby, czy pojedyncze słowa w różnych językach. Choć nic maluchowi nie zastąpi czasu spędzonego z rodzicem, to tego typu zabawki z pewnością pozytywnie wpłyną na jego rozwój.

Zabawka powinna być przede wszystkim dopasowana do wielu dziecka i jeżeli jest ono małe, to nie może zawierać elementów, które może ono oderwać. Na rynku jest mnóstwo zabawek bez atestów bezpieczeństwa, dlatego warto sprawdzać czy posiada ona specjalny certyfikat unijny.