Gdzie instalowane są pisuary działające bez wody

Społeczeństwo coraz większą uwagę zwraca na ekologię i oszczędzanie wody. Wielu przedsiębiorców z różnych branż stara się te wymagania zaspokoić np po przez produkcję pisuarów bezwodnych i późniejszą ich instalację w budynkach użyteczności publicznej

Jak działa pisuar bezwodny?

pisuary bezwodneInstalacja tego typu jest bardzo dobry rozwiązaniem np w galeriach handlowych, ponieważ ich montaż jest bardzo szybki nie potrzebują montowania ich do instalacji wodnych a do prawidłowego działania nie potrzebują wody. Bardzo ważnym procesem, który trzeba przeprowadzać regularnie co około miesiąc jest wymiana specjalnego wykładu nasączonego olejami. Ich zadaniem jest eliminacja nieprzyjemnych zapachów. Tego typu pisuary zapewniają maksymalny poziom higieny, ponieważ zbudowane są ze specjalnych materiałów, na których nie osadza się kamień. Odpowiednia jakość filtrów, które zostały zastosowane skutecznie oddzielają drogę między zbiornikiem i pisuarem. Pisuary bezwodne, są bardzo ekologiczne. Mocz nie jest mieszany z innymi środkami chemicznymi oraz nie zostaje rozcieńczony przez wodę. Dzięki czemu może być wykorzystywany do produkcji nawozów. Materiał z którego są zbudowany zapewnia maksymalną gładkość powierzchni, więc nie pozostają na niej żadne reszki uryny całość zostaje odseparowana. Cały kompletny pisuar to zastosowanie wielu patentów między innymi na wyżej wspomnianą mieszankę olejową lub konstrukcję filtrów. 

Pisuary tego typu montowane są już we wszystkich nowoczesnych budynkach użyteczności publicznej np: stadiony, hale sportowe lub biurowce. Administratorzy doceniają to rozwiązanie przede wszystkim za generowane oszczędności spowodowane zmniejszeniem zużycia wody oraz z powodu ich braku awaryjności, ponieważ będą nadal działały poprawnie nawet w przypadku awarii sieci wodociągowej.