Działanie przeciwzmarszczkowe toksyny botulinowej

 

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak skutecznie pozbyć się zmarszczek – zwłaszcza tych znajdujących się na twarzy. Z pomocą przychodzi tutaj medycyna estetyczna, która ma do zaoferowania naprawdę wiele. W mediach najczęściej mówi się o usuwaniu zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej.

Botulina zapobiegająca marszczeniu się skóry

skuteczny zabieg przeciwzmarszczkowy w BiałymstokuRzeczywiście jest to zabieg cechujący się wysoką skutecznością. Wykorzystuje się w nim botulinę, którą wstrzykuje się bardzo cienką igłą w mięśnie mimiczne twarzy. Toksyna botulinowa doskonale radzi sobie ze zmarszczkami podłużnymi oraz poprzecznymi na czole, a także ze zmarszczkami wokół ust i oczu (zwłaszcza z tzw. kurzymi łapkami). Warto poznać schemat działania botuliny. Otóż jest to związek, który blokuje przewodnictwo przekaźników w płytce nerwowo-mięśniowej. W związku z tym nie dochodzi do kurczenia mięśni mimicznych. Są one stale napięte, a co za tym idzie – napina się również skóra nad nimi. W ten sposób znikają zmarszczki. Taki skuteczny zabieg przeciwzmarszczkowy w Białymstoku to na pewno bardzo dobre rozwiązanie, a przy tym wcale nie takie drogie – pojedynczy zabieg kosztuje kilkaset złotych (zazwyczaj ok. 400 zł). Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, chociaż na pełny efekt trzeba poczekać od 7 do 14 dni. Na pewno trzeba wspomnieć o tym, ile utrzymują się efekty botoksu. Najczęściej efekt jest zauważalny od 4 do 6 miesięcy, czasami nawet dłużej (wszystko zależy od wieku, głębokości zmarszczek i wielu innych czynników).

Następnie efekty terapii stopniowo będą zanikać, więc konieczne jest powtórzenie iniekcji toksyny botulinowej. Zabieg nie zmienia wyrazu twarzy, bo reszta mięśni mimicznych pracuje bez zmian. Dochodzi do odmłodzenia skóry twarzy w całkowicie naturalny sposób. Botulina zapobiega ciągłemu marszczeniu się skóry.